Zamknij

Chciał wyskoczyć z balkonu, a jego kompan uciekł na drzewo. Byli poszukiwani

Redakcja
13.10.2018 17:39
Chciał wyskoczyć z balkonu, a jego kompan uciekł na drzewo. Byli poszukiwani
fot. Shutterstock

Policja z Gorzowa Wielkopolskiego otrzymała zgłoszenie z jednej z kamienic. Mężczyzna stał w oknie budynku i chciał wyskoczyć. Z kolei na rosnącej obok sośnie siedział jego kompan. Okazało się, że obaj mężczyźni byli poszukiwani przez policję.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Mieszkańcy kamienicy wezwali policję i straż, bo na parapecie okna jednego z mieszkań, stał 19-letni mężczyzna i sprawiał wrażenie jakby chciał z niego wyskoczyć. Gdy służby pojawiły się na miejscu, mężczyzna stał już na znajdującym się niżej balkonie i wychylał się poza barierki. Udało się go jednak w porę powstrzymać.

Zobacz także

W tym samym czasie na rosnącej obok sośnie siedział drugi mężczyzna. Mimo licznych próśb nie chciał zejść z drzewa. Do zmiany decyzji namówili go dopiero policyjni negocjatorzy.

Okazało się, że obaj mężczyźni byli poszukiwani. 19-latek ma do odbycia karę sześciu miesięcy więzienia. Mężczyzna, który siedział na drzewie, w zakładzie karnym spędzi najbliższe kilka lat.

Według policji, obaj mężczyźni mogli spożywać wcześniej alkohol. Funkcjonariusze tłumaczą tak ich agresywne zachowanie i utrudniony kontakt słowny. Po zatrzymaniu, obaj zostali przewiezieni na konsultacje do lekarza psychiatry.

RadioZET.pl/polsatnews.pl/BM