Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Chciał wyskoczyć z balkonu, a jego kompan uciekł na drzewo. Byli poszukiwani

13.10.2018 17:39
xxx wiadomosci

Policja z Gorzowa Wielkopolskiego otrzymała zgłoszenie z jednej z kamienic. Mężczyzna stał w oknie budynku i chciał wyskoczyć. Z kolei na rosnącej obok sośnie siedział jego kompan. Okazało się, że obaj mężczyźni byli poszukiwani przez policję.

Chciał wyskoczyć z balkonu, a jego kompan uciekł na drzewo. Byli poszukiwani fot. Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Mieszkańcy kamienicy wezwali policję i straż, bo na parapecie okna jednego z mieszkań, stał 19-letni mężczyzna i sprawiał wrażenie jakby chciał z niego wyskoczyć. Gdy służby pojawiły się na miejscu, mężczyzna stał już na znajdującym się niżej balkonie i wychylał się poza barierki. Udało się go jednak w porę powstrzymać.

W tym samym czasie na rosnącej obok sośnie siedział drugi mężczyzna. Mimo licznych próśb nie chciał zejść z drzewa. Do zmiany decyzji namówili go dopiero policyjni negocjatorzy.

Okazało się, że obaj mężczyźni byli poszukiwani. 19-latek ma do odbycia karę sześciu miesięcy więzienia. Mężczyzna, który siedział na drzewie, w zakładzie karnym spędzi najbliższe kilka lat.

Według policji, obaj mężczyźni mogli spożywać wcześniej alkohol. Funkcjonariusze tłumaczą tak ich agresywne zachowanie i utrudniony kontakt słowny. Po zatrzymaniu, obaj zostali przewiezieni na konsultacje do lekarza psychiatry.

RadioZET.pl/polsatnews.pl/BM

Oceń