Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niemowlak zmarł po poparzeniu. Jest śledztwo prokuratury

19.11.2018 17:01
xxx wiadomosci

Śledczy badają okoliczności śmierci rocznego dziecka w Kartowicach (woj. lubuskie). Chłopiec został poważnie poparzony i trafił do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł. Prokurator zlecił sekcję zwłok dziecka.

Lubuskie. Niemowlak zmarł po poparzeniu. Jest śledztwo prokuratury fot. Africa Studio/Shutterstock (ilustracyjne)

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podała "Gazeta Lubuska", do tragicznego zdarzenia doszło 8 listopada w jednym z domów Kartowicach w gminie Szprotawa, powiat żagański. Kiedy chłopczyk został przetransportowany helikopterem do Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze, miał 40 proc. poparzonej powierzchni ciała.  

Obrażenia okazały się na tyle poważne, że żadna placówka w Lubuskiem nie była w stanie pomóc niemowlakowi. Dlatego następnego dnia niemowlak został przeniesiony do Regionalnego Centrum Leczenia Oparzeń dla Dzieci i Młodzieży w Szczecinie. Przez kilka dni lekarze starali się ratować chłopca, ale niestety zmarł. 

- Dziecko zostało poparzone i pod tym kątem prokuratura prowadzi dochodzenie wyjaśniające - tłumaczył Zbigniew Fąfera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, cytowany przez dziennik. Dodał, że śledczy zlecili sekcję zwłok chłopca, która przyniesie więcej informacji na temat przyczyn śmierci. 

Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Żaganiu. 

RadioZET.pl/Gazeta Lubuska/PTD

Oceń