Zamknij

Niemowlak zmarł po poparzeniu. Jest śledztwo prokuratury

Redakcja
19.11.2018 17:01
Lubuskie. Niemowlak zmarł po poparzeniu. Jest śledztwo prokuratury
fot. Africa Studio/Shutterstock (ilustracyjne)

Śledczy badają okoliczności śmierci rocznego dziecka w Kartowicach (woj. lubuskie). Chłopiec został poważnie poparzony i trafił do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł. Prokurator zlecił sekcję zwłok dziecka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podała "Gazeta Lubuska", do tragicznego zdarzenia doszło 8 listopada w jednym z domów Kartowicach w gminie Szprotawa, powiat żagański. Kiedy chłopczyk został przetransportowany helikopterem do Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze, miał 40 proc. poparzonej powierzchni ciała.  

Zobacz także

Obrażenia okazały się na tyle poważne, że żadna placówka w Lubuskiem nie była w stanie pomóc niemowlakowi. Dlatego następnego dnia niemowlak został przeniesiony do Regionalnego Centrum Leczenia Oparzeń dla Dzieci i Młodzieży w Szczecinie. Przez kilka dni lekarze starali się ratować chłopca, ale niestety zmarł. 

- Dziecko zostało poparzone i pod tym kątem prokuratura prowadzi dochodzenie wyjaśniające - tłumaczył Zbigniew Fąfera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, cytowany przez dziennik. Dodał, że śledczy zlecili sekcję zwłok chłopca, która przyniesie więcej informacji na temat przyczyn śmierci. 

Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Żaganiu. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Lubuska/PTD