12-latek walczy życie. Drzewo spadło na przyczepę kempingową

Redakcja
02.08.2018 20:37
Kemping
fot. Lubelska policja

Tragedia w Lubuskiem. W wyniku gwałtownej burzy z silnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem, w miejscowości Osiek w powiecie strzelecko-drezdeneckim drzewo spadło na przyczepę kempingową i przygniotło 12-letniego chłopca.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wszyscy obecni na miejscu zdarzenia wydobyli przygniecionego chłopca z przyczepy kempingowej. Na początku chłopiec nie dawał oznak życia. 12-latek w ciężkim stanie i bardzo rozległymi urazami wewnętrznymi przebywa obecnie w szpitalu.

Marcin Maludy z lubuskiej policji w rozmowie z Radiem ZET apeluje o ostrożność w trakcie silnych burz, którym towarzyszą silne porywy wiatru. Dodatkowo w całym regionie wprowadzono procedurę pod hasłem Orkan.

Niebezpieczna pogoda 

IMGW wydał w czwartek ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałem i burzami z gradem, którym towarzyszy porywisty wiatr. RCB przypomina, jak być bezpiecznym w czasie burzy. Jak informuje, nie powinno się wychodzić z domu bez konieczności. Należy również unikać otwartych przestrzeni, nie stawać przed jedynym w okolicy drzewem czy masztem oraz unikać dotykania metalowych przedmiotów.

Zobacz także

Osoby prowadzące samochód powinny zjechać na parking z dala od drzew. W górach należy jak najszybciej zejść ze szczytu. Osoby pływające powinny natychmiast wyjść z wody i oddalić się od brzegu.

RadioZET.pl/adci,DG