Zamknij

Pijany jechał „wężykiem”, chciał przekupić policjantów. Potem zaczął grozić

11.12.2019 12:13
Policja
fot. Shutterstock

Do aresztu trafił obywatel Ukrainy zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego z Międzyrzecza (woj. lubuskie). Mężczyzn jechał po pijanemu, chciał wręczyć funkcjonariuszom łapówkę, a na koniec groził jednemu z nich – poinformowała w środę Agnieszka Żyza z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

41-latkowi przedstawiono zarzuty kierowania gróźb karalnych, udzielania korzyści majątkowej i jazdy pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 10 lat więzienia – przekazała Żyza. We wtorek na wniosek policji i prokuratura sąd aresztował mężczyznę na miesiąc.

Zobacz także

Policjanci w sobotę zatrzymali Ukraińca do kontroli po zgłoszeniu od innych kierowców, którzy widzieli jak „wężykiem” jechał lokalną drogą między Bukowcem a Międzyrzeczem.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Po zbadaniu stanu trzeźwości kierującego busem okazało się, że jest on pijany – miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Kiedy mężczyzna usłyszał, że stanie za to przed sądem, zaczął prosić policjantów, by przyjęli pieniądze w zamian za odstąpienia od dalszych czynności.

Zobacz także

Mimo wielokrotnych pouczeń, że ta propozycja to poważne przestępstwo, nadal usiłował przekupić funkcjonariuszy. W końcu, gdy usłyszał, że zostanie zatrzymany, zareagował agresywnie i groził jednemu z policjantów – zrelacjonowała Żyza.

RadioZET.pl/PAP