Zamknij

Przejechali policjantów i uciekli. Jeden z funkcjonariuszy trafił na SOR

Magdalena Kulej
19.02.2020 20:09
Lubuskie. Potrącono policjantów. Jeden z nich trafił na SOR
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

W Lubuskiem trwa obława na sprawców potrącenia policjantów, którzy chwilę wcześniej chcieli wylegitymować dwóch nieznanych mężczyzn. Jeden z funkcjonariuszy trafił na SOR.

Do potrącenia doszło w środę po południu w kompleksie leśnym w pobliżu Nowego Klępska w gminie Sulechów. Patrolujący ten teren policjanci chcieli wylegitymować dwóch mężczyzn stojących przy aucie osobowym. Ci jednak wsiedli do auta.

Policjanci, chcąc uniemożliwić im ucieczkę, podbiegli do samochodu i otworzyli jego przednie drzwi. Wówczas kierowca auta gwałtownie ruszył do tyłu. Funkcjonariusze zostali uderzeni drzwiami pojazdu. Jeden z nich prawdopodobnie został również przejechany przez przednie koło

– powiedziała Barska. Ranny policjant strzelił w kierunku odjeżdżającego samochodu, ale kierowca mimo to nie zatrzymał się. Obecnie trwa obława.

Jeden z policjantów trafił na szpitalny oddział ratunkowy, drugi ma stłuczoną prawą dłoń. - Czekamy na ustalenie przez lekarzy dokładnych obrażeń, jakich doznał ciężej ranny funkcjonariusz. Na szczęście jego życie nie jest zagrożone. W chwili transportu do szpitala był przytomny – powiedziała Barska.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP