Zamknij

Jechał Mercedesem za 250 tysięcy... bez kluczyków

Redakcja
21.03.2018 16:55
Mercedes
fot. Nadodrzański OSG

Zielonogórscy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli luksusowego Mercedesa. I dość mocno się zdziwili, gdy kierowca auta zaczął im odpowiadać na pytania.

Podczas rutynowej kontroli drogowej na trasie S3 funkcjonariusze Straży Granicznej w Zielonej Górze próbowali uzyskać od kierowcy Mercedesa informacje na temat pojazdu bądź jakiekolwiek dokumenty. Niestety, 46-latek takowych nie posiadał. Mało tego, nie miał przy sobie nawet kluczyków do samochodu.

„W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono, że numery rejestracyjne samochodu pochodzą z pojazdu marki Peugeot, a Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku przekazało informację, że mercedes jest własnością firmy z Hamburga” — czytamy na Gazeta.pl.

Mundurowym udało się także uzyskać informację, że auto — przystosowane także do przewożenia osób niepełnosprawnych — warte jest (w przeliczeniu na polską walutę) ok. 250 tysięcy złotych i  zostało kilka godzin wcześniej skradzione na terenie Niemiec.

Mężczyzna okazał się mieszkańcem powiatu żagańskiego w woj. lubuskim. Został już także przekazany policji.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP