Tragiczny finał kąpieli w stawie. Nie żyje 28-latek

24.06.2019 11:15
Tragiczny finał kąpieli w stawie. Nie żyje 28-latek
fot. Shutterstock

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci 28-latka, którego nie udało się uratować po tym, jak został wyłowiony przez strażaków ze stawu we wsi Warcin w pow. międzyrzeckim (Lubuskie) – poinformowała w poniedziałek Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór. Z ustaleń policji wynika, że 28-latek wraz z dwoma kolegami wybrał się na ryby nad staw w Warcinie w gminie Skwierzyna. Podczas wędkowania postanowił schłodzić się w wodzie. Wskoczył do niej i zaczął się topić.

Zobacz także

Na pomoc ruszył mu jeden z jego kolegów, ale nie zdołał doholować go do brzegu. Trzeci z mężczyzn został na brzegu, ponieważ nie umie pływać.

– Mężczyźni wezwali pomoc. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy wyłowili 28-latka ze stawu. Podczas reanimacji udało się przywrócić mu funkcje życiowe i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał go do gorzowskiego szpitala. Niestety tam po kilku godzinach zmarł – powiedziała PAP Łętowska.

Zobacz także

Dodała, że śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny prowadzi teraz Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu. 28-latek był mieszkańcem gminy Witnica w pow. gorzowskim.

RadioZET.pl/PAP