Tragiczny finał poszukiwań 64-latka ze Słubic. Ciało znaleziono w rowie przy jednej z polnych dróg

Błażej Makarewicz
11.03.2019 11:16
Tragiczny finał poszukiwań 64-latka ze Słubic. Ciało znaleziono w rowie przy jednej z polnych dróg
fot. Shutterstock

Podczas weekendu w rejonie Drzecina w pow. słubickim odnaleziono zwłoki 64-letniego mieszkańca Słubic (Lubuskie), którego zaginięcie zgłosiła rodzina. Jego poszukiwania trwały od 2 marca br. – poinformował w poniedziałek Grzegorz Jaroszewicz z lubuskiej policji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Zgłoszenie o znalezieniu zwłok w rowie przy jednej z polnych dróg wpłynęło w niedzielę po południu. Na miejscu potwierdzono tożsamość zmarłego – to zaginiony 64-latek. Decyzją prokuratora zostanie przeprowadzona sekcja zwłok mająca ustalić przyczynę zgonu mężczyzny – powiedział Jaroszewicz.

Zobacz także

Schorowany mężczyzna wyszedł z domu 1 marca br. w nocy. Następnego dnia rano o pomoc w jego odnalezieniu zwróciła się do policji rodzina, wskazując, że 64-latek choruje i istnieje zagrożenie jego życia. Ruszyły szeroko zakrojone poszukiwania.

Przez kilka dni policjanci i strażacy sprawdzali wytypowane miejsca, do których zaginiony mógł pójść. Dyżurny słubickiej jednostki włączył w poszukiwania wszystkie dostępne patrole.

Zobacz także

Przeszukano okolice domu zaginionego, teren miasta i okolice Odry oraz ogródki działkowe. W działaniach wykorzystano m.in. policyjny śmigłowiec i drona z kamerą termowizyjną.

RadioZET.pl/PAP/BM