Zamknij

Uciekał skradzionym autem przed policją. Rozbił się na słupie

Joanna Zaremba
19.03.2019 15:44
 Uciekał skradzionym autem przed policją. Rozbił się na słupie
fot. Kekyalyaynen/Shutterstock

Do szpitala trafił 67-latek, który we wtorek rano, w powiecie żarskim, podczas ucieczki przed policją miał wypadek. Mężczyzna prowadził dostawczego mercedesa skradzionego w Niemczech – poinformowała Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Z uwagi na stan zdrowia mężczyzna nie został jeszcze przesłuchany. Mieszkańcowi Ustki grożą zarzuty związane z udziałem w kradzieży bądź paserstwa.

„Sprawą zajmuje się także niemiecka policja”

– Sprawą zajmuje się także niemiecka policja, która prowadziła za nim pościg. Potwierdzono, że Mercedes Sprinter został skradziony za naszą zachodnią granicą. To dość nowe auto, czekamy na informację na temat jego wartości – powiedziała Berestecka.

Zobacz także

Pościg rozpoczął się w Niemczech po tym, jak kierowca mercedesa nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. W pogoń za nim ruszyli niemieccy funkcjonariusze.

Zobacz także

Po przejechaniu granicy, na lokalnej drodze między miejscowościami Czaple a Włostowice w gm. Trzebiel mercedes uderzył w słup. Jego kierowca doznał obrażeń i nie był stanie kontynuować ucieczki. Na miejsce wezwano pogotowie, które zabrało mężczyznę do szpitala.

Zobacz także

RadioZET/PAP