Zamknij

Raport z dróg. Trudna sytuacja na S3. Zalecane objazdy

Redakcja
05.08.2017 09:27
Raport z dróg. Trudna sytuacja na S3. Zalecane objazdy
fot. East News

Na odcinku trasy S3 między Skwierzyną a Gorzowem Wlkp. i obwodnicy drugiego z tych miast utworzył się korek w kierunku Szczecina. Jak podała GDDKiA, w sobotę rano miał ok. 5-6 km. Kierowcom sugeruje wybieranie tras alternatywnych.

Sytuacja powtarza się w każdy wakacyjny weekend i jest pokłosiem wzmożonego ruchu turystycznego nad morze z południowych regionów. Zator zaczyna tworzyć się na jednojezdniowej obwodnicy Gorzowa Wlkp.

Służby drogowe GDDKiA przewidują, że ruch na obwodnicy Gorzowa Wlkp. może być znacznie spowolniony w kierunku Szczecina przez najbliższych 10 godzin. Kierowcom sugerują wybieranie tras alternatywnych.

Zobacz także

GDDKiA przekazała, że przy S3 wystawiono tablicę zmiennej treści ostrzegającą o zatorze. Drogowcy radzą, by na węźle Skwierzyna Zachód wjechać na dk 24 w kierunku Kostrzyna nad Odrą, a następnie wjechać na dk 22 na Gorzów Wlkp. i przejechać przez miasto, by wrócić na S3 na węźle Małyszyn.

Innym wariantem jest zjechanie na węźle Skwierzyna Zachód na dk 24, kierunek Kostrzyn nad Odrą i po około kilometrze wjechanie na „starą trójkę” w kierunku Gorzowa Wlkp. i tam wrócić na S3 na wspomnianym węźle Małyszyn.

Można także wybrać inne trasy, m.in. drogami wojewódzkim nr 159 i 158 oraz krajowymi nr 31 i 23, którymi można dojechać do węzła S3 Myślibórz.

Zachodnia obwodnica Gorzowa Wlkp. - w ciągu S3 - jest rozbudowywana o drugą jezdnię. Prace są mocno zaawansowane, ale nadal nie została otwarta dla ruchu.

Mniejsza przepustowość drogi na tym odcinku powoduje podczas letnich weekendów kumulowanie się samochodów z powodu zwężenia drogi. W sobotę z reguły korki tworzą się w kierunku północnym, a w niedzielę, w czasie powrotów z wybrzeża w przeciwnym.

RadioZET.pl/PAP/DG