Zamknij

Wypadek autobusu. Kilka osób w szpitalu

Redakcja
17.09.2018 10:48
Wypadek autobusu. Kilka osób w szpitalu
fot. Shutterstock

Dziewięć osób trafiło na badania do szpitala po wypadku z udziałem autobusu PKS, do którego doszło w poniedziałek w pobliżu podgorzowskiego Wawrowa (Lubuskie). Z wstępnych informacji wynika, że nie doznały one poważnych obrażeń – poinformował PAP Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wypadku doszło około godziny 7.40 na drodze wojewódzkiej nr 158 tuż przed Wawrowem. Z ustaleń policji wynika, że kierowca autobusu najechał na pojazd ciężarowy, który zatrzymał się przed skręcającym przed nim autem osobowym.

Zobacz także

Kierowcy autobusu i ciężarówki nie doznali obrażeń, jednak w wyniku gwałtownego hamowania ucierpieli pasażerowie autobusu.

"Nie mamy informacji, by ich obrażenia były bardzo poważne, ale jak zawsze w takich przypadkach, by to wykluczyć, potrzebne są badania lekarskie. Bezpośrednio po wypadku do gorzowskiego szpitala pojechało na nie dziewięciu pasażerów autobusu" – powiedział PAP Jaroszewicz.

Dodał, że droga wojewódzka nr 158 będzie jeszcze przed jakiś czas nieprzejezdna z uwagi na prowadzone oględziny. Policja kieruje ruch na objazdy.

RadioZET.pl/PAP/BM