Zamknij

Wyrwał znak drogowy i rzucił się na rosyjską ciężarówkę. "Ja tu rządzę"

27.01.2020 14:40
Atak na rosyjską ciężarówkę
fot. You Tube screen

Policja zatrzymała agresywnego mężczyznę, który na rondzie w Strzelcach Krajeńskich najpierw wyrwał z ziemi znak drogowy, a następnie zaatakował nim ciężarówkę z Rosji. Istnieje podejrzenie, że sprawca zajścia może mieć problemy psychiczne. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia, o którym donosi lokalny portal gorzowianin.com, doszło w nocy z 25 na 26 stycznia na rondzie w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie). Agresywny mężczyzna zatrzymał, a następnie zaatakował przód ciężarówki na rosyjskich rejestracjach przy użyciu wyrwanego przez siebie wcześniej znaku drogowego. 

Zobacz także

Jeden z kierowców, który znajdował się w tamtym momencie na tym samym rondzie, zarejestrował całe zajście przy użyciu telefonu. Wideo można znaleźć w internecie:

Widać na nim szalejącego mężczyznę, który najpierw uderza znakiem w przednie światła TIR-a, wybija szybę w szoferce, a następnie chodzi dookoła pojazdu, krzycząc i gestykulując. Według relacji świadków miał krzyczeć: "To moje miasto i ja tu rządzę!" Sprawę skomentował już rozmowie z portalem rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. 

Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia. Mężczyzna uderzał znakiem w samochód ciężarowy, do tego wcześniej doszło do krótkotrwałego przywłaszczenia pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany przez policję i przewieziony do szpitala przy ul. Walczaka w Gorzowie Wielkopolskim. 

Tomasz Bartos

Jak podaje gorzowianin.com, ciężarówką podróżowało dwóch Rosjan, którym na szczęście nic się nie stało. Według nieoficjalnych informacji gorzowianin.com, mężczyzna atakujący ciężarówkę może mieć problemy psychiczne, co sprawia, że mógł być nieświadomy swoich czynów sprzed kilku dni.  

RadioZET.pl/YouTube/gorzowianin.com