Zamknij

Auto wjechało w pociąg. Kierowca poniósł śmierć na miejscu!

Redakcja
14.07.2018 12:04
Wypadek
fot. Facebook/Dąbrówka Wielkopolska

W sobotę doszło do śmiertelnego wypadku na przejeździe kolejowym w Dąbrówce Wielkopolskiej (woj. lubuskie). Przed pociąg relacji Zielona Góra-Gorzów Wlkp. wjechał samochód osobowy. Jego kierowca zginął na miejscu, zaś pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało - poinformował rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec.

- Do wypadku doszło około godziny 10, na oznakowanym przejeździe z działającą sygnalizacją świetlną. Na razie nie wiadomo, dlaczego kierowca zignorował czerwone światła nakazujące bezwzględne zatrzymanie się przed przejazdem. Na miejscu pracuje nasza komisja, która ustala okoliczności wypadku - powiedział Siemieniec.

Dodał, że w związku z wypadkiem ruch na tej jednotorowej linii został wstrzymany. Wprowadzana jest zastępcza komunikacja autobusowa. Ze zmianami muszą liczyć się pasażerowie pociągów kursujących po regionalnej trasie między Zbąszynkiem, Międzyrzeczem i Gorzowem Wlkp. Przerwa w ruchu kolejowym może potrwać około trzech godzin.

Jak przekazał PAP rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie Marcin Ruciński, policja rozpoczęła oględziny na miejscu wypadku, które będzie nadzorował prokurator. Dodał, że w wypadku zginął 72-letni kierowca fiata punto. Jechał sam.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MP