Zamknij

Zaginęła Lucrecja z Żor. Policja szuka 15-latki już ponad miesiąc

21.09.2021 10:02
Lucrecja Gembalczyk
fot. KMP w Żorach

Lucrecja Gembalczyk z Żor (woj. śląskie) zaginęła. 15-latka wyszła z domu babci i do tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Policja szuka osób, które pomogą w ustaleniu miejsca pobytu dziewczynki.

Lucrecja Gembalczyk zaginęła 2 sierpnia. Dziewczynka wyszła z domu babci i od tamtej pory nie odezwała się do bliskich. Za niespełna miesiąc mieszkanka Żor na Śląsku skończy 16 lat.

Lucrecja Gembalczyk zaginęła. Policja apeluje o pomoc

O zaginięciu Lucrecji Gembalczyk w sierpniu policję poinformowała jej babcia. Funkcjonariusze wszczęli poszukiwania, które po kilku dniach prowadzone były już na mocy decyzji sądu rodzinnego. "Z uwagi na to, że prowadzone dotąd poszukiwania nie przyniosły rezultatu, żorscy policjanci apelują o kontakt do wszystkich osób, które znają aktualne miejsce pobytu Lucrecji Gembalczyk" - poinformowała KMP w Żorach.

Policja opublikowała zdjęcie i rysopis zaginionej. Lukrecja Gembalczyk ma 170 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała i długie, ciemne włosy. "Wygląda na 19 lat" - czytamy. Nastolatka ubrana była w czarną, krótką spódnicę, czarne klapki, płaszcz przeciwdeszczowy i miała ze sobą czarną torebkę.

Policja szuka osób, które posiadają informacje na temat miejsca pobytu zaginionej. Zgłoszenia przyjmowane będą pod numerami telefonów: 47 85 533 37, 47 85 532 00, 47 85 532 81, 47 85 532 82, 112 lub pod adresem e-mail: kryminalny@zory.ka.policja.gov.pl.

Lucrecja Gembalczyk
fot. KMP w Żorach

RadioZET.pl/KMP w Żorach