Mocne słowa Rzepeckiego: Kaczyński powinien zostać wyrzucony z partii

Redakcja
02.10.2017 10:06
Mocne słowa Rzepeckiego: Kaczyński powinien zostać wyrzucony z partii
fot. Radio ZET

Łukasz Rzepecki to młody poseł PiS, który zasłynął sprzeciwem wobec opłaty paliwowej. Teraz został zawieszony w prawach członka partii. W porannej rozmowie Konrada Piaseckiego skomentował całą sytuację. 

Łukasz Rzepecki kilkukrotnie powtarzał, że realizuje program PiS i obietnice, jakie złożył swoim wyborcom. Stwierdził też, że jest zwolennikiem systemu prezydenckiego i to Andrzej Duda jest liderem wszystkim Polaków. 

Rzepecki chce wyjaśnić sprawę swojego zawieszenia z samym prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Na 11:00 zaplanował konferencję prasową przed siedzibą PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Jak powiedział Rzepecki, "ma nadzieję", że prezes go przyjmie i porozmawiają. Chce poznać "merytoryczne podstawy" wyrzucenia go z partii. 

O Rzepeckim zrobiło się głośno, gdy z mównicy sejmowej mocno skrytykował pomysł wprowadzenia opłaty paliwowej. Sprzeciwił się wtedy partyjnej linii, ostatecznie z pomysłu zrezygnowano. Ostatnio apelował do partyjnego kolegi Dominika Tarczyńskiego o złożenie mandatu poselskiego. 

Największe zdziwienie w rozmowie z Konradem Piaseckim wywołała jednak inna wypowiedź Rzepeckiego. - W dokumentach programowych partii jest jasno zapisane, że PiS jest przeciw immunitetom formalnym. Ja też jestem przeciw immunitetom formalnym dla parlamentarzystów, jeśli nie mają one związku z prowadzeniem działalności poselskiej, w związku z tym będę chciał porozmawiać z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim, bo jeżeli pan prezes Jarosław Kaczyński nie realizuje swojego programu PiS, to uważam, że również powinien być wyrzucony tak jak ja - powiedział Rzepecki, odnosząc się do sprawy Tarczyńskiego. 

RadioZET.pl/KM