Zamknij

PiS pozbywa się niewygodnego posła. Rzepecki: Jestem zszokowany

Redakcja
30.09.2017 12:24
PiS pozbywa się niewygodnego posła. Rzepecki: Jestem zszokowany
fot. PAP

Poseł PiS Łukasz Rzepecki powiedział w sobotę, że jest "zszokowany" decyzją prezydium klubu PiS, które zarekomendowało jego wydalenie z klubu. - Dowiedziałem się o tym z mediów - oświadczył. Rzepecki zaznaczył, że najważniejsza jest dla niego lojalność wobec wyborców, a nie partii.

- Jestem bardzo zaskoczony, zszokowany tą sytuacją, nikt ze mną nie rozmawiał na ten temat, dowiedziałem się o tym z mediów, nie wiem co było powodem tej sytuacji, ja realizuję program PiS - powiedział poseł, pytany przez dziennikarzy o decyzję prezydium klubu PiS.

W piątek rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała PAP, że prezydium klubu zarekomendowało wydalenie posła Łukasza Rzepeckiego z klubu parlamentarnego PiS. Jak wyjaśniła, ze strony posła było już wystarczająco dużo posunięć, które wskazywałyby na to, iż bardziej staje on po stronie opozycji, niż po stronie obozu rządzącego. Dodała też, że Rzepecki wystąpił "przeciwko jednemu z kolegów z klubu PiS i stąd taki, a nie inny wniosek".

Zobacz także

- Jestem lojalny przede wszystkim wobec moich wyborców (...), to jest dla mnie najważniejsze, nie lojalność wobec partii - oświadczył w sobotę Rzepecki. Jak podkreślił, "w jednym z dokumentów programowych PiS również była likwidacja zapisu dotyczącego, immunitetu formalnego, uważam, że jako parlamentarzyści powinniśmy być równi wobec prawa" - powiedział.

Liczy na przychylność Andrzeja Dudy 

Rzepecki, który zorganizował konferencję prasową przed Pałacem Prezydenckim, podkreślił też, że jedno z pytań referendum konsultacyjnego ws. konstytucji, którego chce prezydent, powinno dotyczyć immunitetów parlamentarzystów. - Bardzo liczę na to, że prezydent Andrzej Duda przychyli się do tego i że będzie też zadane pytanie o immunitety formalne - powiedział. Dodał, że wystosował w tej sprawie pismo do prezydenta.

RadioZET.pl/PAP/DG