Ojciec przestał być ministrem. Stanowisko w KPRM objął... jego syn

Redakcja
30.11.2018 21:57
Ojciec przestał być ministrem. Stanowisko w KPRM objął... jego syn
fot. Krystian Maj/KPRM

W piątek premier Mateusz Morawiecki powołał posła PiS Łukasza Schreibera na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak podaje Onet, polityk PiS to syn Grzegorza Schreibera, który przestał być ministrem w KPRM i został marszałkiem województwa łódzkiego. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Schreiber od 2015 r. jest posłem Prawa i Sprawiedliwości. Dotychczas pełnił funkcję m.in. wiceprzewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Schreiber był także członkiem Komisji Finansów Publicznych oraz przewodniczącym podkomisji stałej do monitorowania systemu podatkowego. Był także członkiem Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego.

Łukasz Schreiber jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W przeszłości był także samorządowcem - pełnił funkcję Radnego Miasta Bydgoszczy.

Zobacz także

Grzegorz Schreiber był posłem czterech kadencji. W latach 2006–2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w resortach związanych ze sportem. Od 2016 do 2018 roku był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W wyniku październikowych wyborów został marszałkiem województwa łódzkiego.

Nominację syna Grzegorza Schreibera na stanowisko sekretarzem stanu w KPRM skomentował na Twitterze Tomasz Siemoniak. 

''Pisowski serial "Dynastia". Syn przejmuje stanowisko po ojcu w KPRM, syn ministra w Banku Światowym, syn prezes "TK" i ambasadora w PZU...'' - napisał polityk PO. 

RadioZET.pl/Onet/PAP/DG