Zamknij

Dziennikarz TVP groził policjantom zwolnieniem. Wymachiwał legitymacją prasową

Redakcja
22.02.2018 13:55
Łukasz Sitek
fot. TVP

Łukasz Sitek z TVP Info miał grozić policjantom i pracownikom PKP zwolnieniem. Jak wynika z relacji, w stanie nietrzeźwości wymachiwał legitymacją prasową.

Do zdarzenia doszło w weekend nad ranem, w pociągu Pendolino odjeżdżającym z Gdyni do Krakowa. Według trójmiejskiej „Gazety Wyborczej” Sitek chciał kupić bilet, rzucając pracownikowi PKP 10 złotych. Wtedy dowiedział się, że wraz z dopłatą przejazd, który go interesuje (do Gdańska Oliwy), kosztuje 170 złotych.

Zagłosuj

Czy oglądasz TVP?

Liczba głosów:

„Na taką podróż wszyscy pasażerowie idą peron obok, na podmiejską kolejkę SKM, która kursuje co kilkanaście minut” — tłumaczy gazeta.

Wtedy Sitek miał przedstawić się jako dziennikarz TVP i żądać biletu. Zamiast tego został jednak poproszony o opuszczenie pociągu. Według relacji gazety i cytowanych świadków podróżny zaczął wyzywać pracowników. Mówił, że „on wszystkich załatwi”. Nagrywał sytuację telefonem. Wtedy pracownicy PKP wezwali policję.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

— Z zawiadomienia wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna, który jest wulgarny, zakłóca porządek, nie chce opuścić pociągu, powoduje jego opóźnienie. Policjant wraz z funkcjonariuszem SOK wezwali mężczyznę do opuszczenia pociągu, ten jednak nie wykonywał poleceń i konieczne było użycie środków przymusu bezpośredniego. Był wulgarny i agresywny również w stosunku do funkcjonariuszy — powiedział kom. Krzysztof Kuśmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/maal