Zamknij

18. zakażony koronawirusem w Polsce. Minister: Obecnie jego stan jest dobry

10.03.2020 11:08
Łukasz Szumowski koronawirus
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Minister zdrowia potwierdził na dzisiejszej konferencji prasowej 18. przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. Łukasz Szumowski wyjawił jedynie, że stan pacjenta jest dobry.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Łukasz Szumowski przekazał informację o bieżącym stanie zachorowań na konferencji, na której szef rządu zapowiedział odwołanie wszystkich imprez masowych w Polsce w najbliższym czasie.

Zobacz także

Opinia publiczna dowiedziała się też o kolejnym przypadku zachorowania na koronawirusa. Minister nie chciał wyjawiać szczegółów.

W Polsce mamy 18 przypadków zarażenia koronawirusem. Jeżeli wprowadzimy odpowiednie działania, które są poważne, dotykające działalności nas wszystkich, to mamy szansę ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa

– wskazał szef MZ.

Dopytywany o ostatniego z zakażonych (przypadek nieznany do tej pory opinii publicznej), odparł, że nie będzie wyjawiał szczegółów.

 Mamy dodatni wynik w województwie mazowieckim. Na tę godzinę jego stan jest dobry

– przekazał minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Zobacz także

Jest to trzeci przypadek potwierdzonej choroby w województwie mazowieckim. Rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz uściślił, że pacjent jest mężczyzną „w sile wieku”.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce ogłoszono 4 marca. Pacjenci leczeni są w szpitalach we Wrocławiu, Raciborzu, Szczecinie, Krakowie, Ostródzie i Warszawie.

RadioZET.pl/PAP