Zamknij

Tragedia nad rzeką. 14-latek został postrzelony w głowę z wiatrówki

01.08.2019 11:26
Tragedia nad rzeką. 14-latek został postrzelony w głowę z wiatrówki
fot. Bkrzyzanek/Shutterstock

Policja w Łukowie (Lubelskie) wyjaśnia okoliczności prawdopodobnego postrzelenia 14-latka z wiatrówki. Chłopiec przebywa w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O zdarzeniu policja została poinformowana w środę około godziny 20.00.

Zobacz także

Pocisk utkwił chłopcu w głowie

– Według dotychczasowych ustaleń 14-latek przebywał z dwoma kolegami na tzw. bulwarach przy rzece Krzna w Łukowie. W pewnym momencie doszło prawdopodobnie do postrzelenia z wiatrówki — chłopiec usłyszał charakterystyczny świst i poczuł, że coś utknęło mu w tyle głowy – poinformował w czwartek Andrzej Dudzik z komendy powiatowej policji w Łukowie.

Zobacz także

Pomoc wezwali koledzy 14-latka. Chłopiec był przytomny, został przewieziony do szpitala w Lublinie. Dudzik powiedział, że policjanci czekają teraz na wykonanie u niego zabiegu usunięcia ciała obcego z głowy. „Wtedy będziemy wiedzieli, czy to faktycznie śrut” – zaznaczył.

Według wstępnych ustaleń prawdopodobny strzał miał paść z okolicy ogródków działkowych. Policja zatrzymała do wyjaśnienia dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z tą sprawą. Obaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, badanie jednego z nich wykazało, że ma prawie dwa promile alkoholu w organizmie, drugi nie wyraził zgody na badanie alkomatem. Przeszukano miejsce, gdzie przebywali, ale nie znaleziono wiatrówki.

Zobacz także

– Jakiekolwiek czynności z tymi mężczyznami mogą być prowadzone, dopiero gdy wytrzeźwieją – zaznaczył policjant.

RadioZET.pl/PAP