Zamknij

Łuków. Potrącił pieszego na pasach. Nastolatek cudem uszedł z życiem

11.06.2021 11:42

Chwile grozy przeżył 17-latek, który przechodził przez przejście dla pieszych w Łukowie (woj. lubelskie). Kierowca mercedesa nie zauważył go i w ostatniej chwili wyhamował. Dramatyczne wideo z monitoringu miejskiego opublikowała policja.

Kierowca mercedesa potrącił 17-latka. Niebezpieczna sytuacja na jezdni miała miejsce 10 czerwca przed godz. 8. na ulicy Wojska Polskiego w Łukowie.

- Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce wypadku, ustalili, że kierujący samochodem marki Mercedes 48-letni łukowianin potrącił przechodzącego przez jezdnię 17-latka - przekazał asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej komendy.

Łuków. Nastolatek potrącony na przejściu dla pieszych. Kierowca dostał mandat

Policja ustaliła, że pokrzywdzony przechodził przez jezdnię po przejściu dla pieszych. Kierujący mercedesem zeznał mundurowym, że zauważył nastolatka w ostatniej chwili i nie zdążył już przed nim wyhamować. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego.

Na szczęście nastolatkowi nic poważnego się nie stało. Doznał niegroźnych urazów i po udzieleniu pomocy medycznej wrócił do domu.

Za nieustąpienie pierwszeństwa przechodzącemu przez pasy i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowca został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi. Policja opublikowała nagranie ku przestrodze, by pokazać, że chwila nieuwagi na jezdni może doprowadzić do tragedii.

- Przypominamy, że kierujący pojazdem (z wyłączeniem kierującego tramwajem), zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście - ostrzegał asp. szt. Marcin Józwik.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/KPP Łuków