Zamknij

Pożar w szkolnym autobusie. Pojazd został doszczętnie spalony

06.05.2022 14:36
Lutom
fot. Facebook/KP PSP Chojnice

Ośmioro dzieci jechało do szkoły w Rytlu (woj. pomorskie), gdy w autobusie doszło do pożaru. Dzieci, opiekunka i kierowca zdążyli opuścić pojazd zanim ogień z komory silnika rozprzestrzenił się na dalszą część pojazdu - poinformował oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Chojnicach bryg. Henryk Koźlewicz.

Strażacy zgłoszenie o pożarze autobusu szkolnego otrzymali w piątek o godz. 7.10. Autobus jechał do szkoły w Rytlu. Zapalił się w miejscowości Lutom w powiecie chojnickim (woj. pomorskie).

Lutom. Pożar szkolnego autobusu, interwencja strażaków

Jak przekazał w rozmowie z Polska Agencją Prasową bryg. Henryk Koźlewicz z chojnickiej Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, ze zgłoszenia wynikało, że pożar miał miejsce w komorze silnika, w przedniej części pojazdu i kierowca oraz pasażerowie - opiekunka i ośmioro dzieci - ewakuowali się z pojazdu.

Komenda Powiatowa w Chojnicach opublikowała również w mediach społecznościowych zdjęcia z miejsca zdarzenia. Zwraca uwagę przede wszystkich doszczętnie spalony autobus:

- Na miejsce zostały zadysponowane jednostki OSP, w tym jedna OSP Zapędowo i dwie OSP Rytel oraz dodatkowo trzy zastępy z PSP Chojnice. Pożar zdążył się już rozprzestrzenić i obejmował swym zasięgiem dalszą część pojazdu. Został ugaszony - powiedział Koźlewicz.

Zaznaczył też, że obecnie przyczyny pożaru nie są znane. Podkreślił, że najważniejsze, iż nie ma osób poszkodowanych. Dodał, że straty wstępnie oszacowane zostały na 50 tys. zł, przy czym najprawdopodobniej pojazd nie będzie się już nadawał do użytku.

RadioZET.pl/PAP

C