Zamknij

Wiemy, na co fundacja Rydzyka wydała pieniądze z Ministerstwa Sprawiedliwości

Redakcja
23.11.2018 12:24
Wiemy, na co fundacja Rydzyka wydała pieniądze z Ministerstwa Sprawiedliwości
fot. J.Dominski/Reporter

Fundacja o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis uruchomiła serwis internetowy Ostrzegamy.online. To jeden z elementów projektu „Bądźmy bezpieczni”, na który fundacja otrzymała dotację 416,60 tys. zł z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak dotąd Ministerstwo Sprawiedliwości przyznało Fundacji Lux Veritatis oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej łącznie 787 tys. zł. We wrześniu br. fundacja otrzymała z resortu dotację w konkursie „Przeciwdziałanie przyczynom przestępczości” na akcję informacyjną „Bądźmy bezpieczni” w wysokości  416,6 tys. zł. Z kolei Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia na akcję „Masz jedno życie, stop dopalaczom” na kwotę 195 tys. 955 zł.

Zobacz także

W ramach 416,6 tys. zł. uzyskanych na projekt „Bądźmy bezpieczni” Lux Veritatis uruchomiła serwis internetowy Ostrzegamy.online. Znajdziemy na nim artykuły dotyczące zagrożeń ekonomicznych, społecznych, ekologicznych oraz internetowych, takich jak cyberprzemoc, wyłudzanie danych, przemoc w rodzinie, problem smogu i uzależnienia. Wszystkie artykuły piszą dziennikarze Radia Maryja.

Serwis ma także stronę na Facebooku. Jak dotąd polubiły ją 52 osoby.

„Bezpieczeństwo to niezwykle istotny element naszego życia. Dlatego też Fundacja Lux Veritatis realizuje projekt  »Bądźmy bezpieczni«, współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Jego celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej bezpieczeństwa, przyczyn przestępczości i zagrożeń w życiu człowieka, a także pokazywanie jak radzić sobie z problemami” – czytamy na stronie.

Zobacz także

Serwis OKO.press poinformował, że po wprowadzeniu zmian w funkcjonowaniu Funduszu Sprawiedliwości środki przekazywane są głównie stowarzyszeniom, fundacjom i organizacjom katolickim. Dofinansowania resort odmówił natomiast wielu organizacjom od lat zajmującym się pomocą ofiarom przestępstw.

RadioZET.pl/Press.pl/OKO.press/BM