Zamknij

Luzowanie obostrzeń w regionach? Kraska: zawsze podchodzę do tego ostrożnie

19.04.2021 11:31
Obostrzenia
fot. Ludzie w maseczkach na ulicach Warszawy/Jakub Wosik/REPORTER

W tym tygodniu pewnie państwo się o tym dowiecie. Aczkolwiek ja zawsze podchodzę do tych luzowań bardzo ostrożnie - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, zapytany o możliwość luzowania obostrzeń na poziomie poszczególnych regionów. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 7283 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o śmierci 101 osób. Waldemar Kraska, wiceszef MZ pytany w Radiu Plus - jeszcze zanim ministerstwo opublikowało najnowszy raport - czy poniedziałkowe statystyki pokazują dalszy spadek liczby zakażeń koronawirusem, odparł, że "spadek będzie się utrzymywał". 

Luzowanie obostrzeń w regionach? Wiceminister: podchodzę do tego ostrożnie

Zapytany, czy nastąpi regionalne luzowanie obostrzeń w województwach o najmniejszej liczbie zakażeń, odpowiedział, że rząd będzie rozważał tę kwestię w tym tygodniu.

W tym tygodniu pewnie państwo się o tym dowiecie. Aczkolwiek ja zawsze podchodzę do tych luzowań bardzo ostrożnie 

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia

Wiceminister zwrócił przy tym uwagę, że istotne jest utrzymanie i ugruntowanie spadku liczby zakażeń. - Widzimy, że w polskich szpitalach nadal jest ponad 30 tys. pacjentów. To jest bardzo duża liczba chorych. To niestety przekłada się na obciążenie polskiej służby zdrowia. Naprawdę jesteśmy jeszcze w dość trudnej sytuacji - powiedział Kraska.

Kraska: jeśli będziemy luzować obostrzenia, zaczniemy od oświaty

Kiedy powrót do szkoły? Kraska stwierdził, że rząd chce, aby do szkół wróciły najmłodsze dzieci, jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli. - Widzimy, że to zamknięcie w domach, ta nauka zdalna niestety nie służy dzieciom. Brak kontaktu z rówieśnikami zdecydowanie źle wpływa na psychikę młodego człowieka. Myślę, że ten aspekt powrotu tych dzieci do szkół jest bardzo ważny.

- Jeżeli będziemy luzować jakieś obostrzenia to zaczniemy właśnie od oświaty - zaznaczył. Wyraził nadzieję, że może uda się to robić jeszcze w kwietniu, zastrzegając jednak, że będzie to zależało od sytuacji epidemiologicznej.

RadioZET.pl/PAP