Zamknij

Kopał w brzuch partnerkę w ciąży. Kobieta poroniła. Znęcał się nad nią od lat

24.08.2020 17:25
Policja
fot. East News/Damian Klamka (zdjęcie ilustracyjne)

Lwówek Śląski. Sąd skazał Sylwestra C. na trzy miesiące tymczasowego aresztu. Mężczyźnie prokuratura zarzuciła pobicie ciężarnej partnerki. Kobieta poroniła dziecko.

Sylwester C. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką przez kilka lat. Decyzją sądu w Lwówku Śląskim mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące.

Lwówek Śląski. Areszt za pobicie ciężarnej kobiety

Prokuratura w Jeleniej Górze postawiła Sylwestrowi C. zarzut, że od lipca 2018 roku do 17 sierpnia 2020 roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką. Z ustaleń prokuratury wynika, że podejrzany mężczyzna, gdy był pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe. W ich trakcie wyzwał pokrzywdzoną, poniżał ją, a także groził jej pozbawieniem życia oraz pobiciem. Ponadto Sylwester C. stale kontrolował swoją partnerkę.

Wyzwiska kierował też telefonicznie, a także kopał i uderzał po całym ciele, twarzy, szarpał za włosy, dusił oraz kopał w brzuch, również w okresie, kiedy była brzemienna, co połączone było ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, powodując obrażenia ciała

- podano w oficjalnym komunikacie prokuratury.

Zobacz także

W grudniu 2019 roku przez kopnięcie w brzuch Sylwester C. spowodował poronienie u ciężarnej partnerki. Kobieta była w 4 miesiącu ciąży.

Zobacz także

Za znęcanie się kara wynosi do 5 lat więzienia, jednak gdy jest ono stosowane ze szczególnym okrucieństwem, może wynieść 10 lat. Natomiast za przerwanie ciąży bez zgody matki Kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl