Zamknij

Lwówek Śląski: Policja zatrzymała auto. Dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa

06.03.2020 10:33
Lwówej Śląski
fot. Facebook.com/Lwówek na sygnale

Koronawirus w Polsce. Na stacji paliw w Lwówku Śląskim w województwie dolnośląskim policja oraz zespół medyczny przeprowadzili działania związane z odizolowaniem osób z podejrzeniem koronowirusa. 21-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna przyjechali do Polski z terenu Niemiec, gdzie potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do policyjnej akcji na jednej ze stacji benzynowych w Lwówku Śląskim doszło w czwartek około godziny 16. Jak informuje "Gazeta Wrocławska", policyjne radiowozy zablokowały samochód, którym podróżowali 21-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna. Osoby te wróciły do Polski z regionu Niemiec, gdzie potwierdzono obecność koronawirusa

Lwówek Śląski. Dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa 

Kobieta ma ''ostre objawy gorączki, kaszlu i duszności''. Jak podaje profil "Lwówek na sygnale", w miejsce interwencji została zadysponowana jedna z dwóch specjalistycznych karetek na Dolnym Śląsku. 21-kobieta i 28-letni mężczyzna zostali zabrani ze stacji paliw i przetransportowani na odział zakaźny do szpitala w Bolesławcu.

Koronawirus w Polsce. Pacjent z Zielonej Góru czuje się dobrze 

W nocy z wtorku na środę potwierdzono pierwszy przypadek  koronawirus a w Polsce. Pacjent hospitalizowany jest w Zielonej Górze. Lekarze oceniają stan jego zdrowia jako dobry. 

Zobacz także

Na terenie Europy, zgodnie z danymi na czwartek, coraz więcej przypadków pojawia się we Francji (285), w Niemczech (262) oraz w Hiszpanii (200). Zachorowania mają miejsce również w Wielkiej Brytanii, w Szwajcarii, w Irlandii, w Norwegii, w Holandii, w Szwecji, w Finlandii, w Austrii, w Belgii, w Grecji, w Chorwacji, w Czechach, w Słowenii, na Białorusi, w Rumunii, na Litwie, na Łotwie, w Estonii, na Węgrzech i na Ukrainie.

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową. Objawy zakażenia obejmują gorączkę, kaszel, duszności, ból mięśni, zmęczenie. Badania RTG klatki piersiowej wykazują typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami.

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska