Rachoń pozywa Skibę. Chodzi o wpis na Facebooku po śmierci Adamowicza

Redakcja
22.01.2019 07:48
Rachoń
fot. You Tube screen

Dziennikarz Michał Rachoń złożył 16 stycznia 2019 r. przeciwko Krzysztofowi Skibie prywatny akt oskarżenia z art. 212 Kodeksu karnego, który dotyczy zniesławienia – poinformował w poniedziałek portal Niezależna.pl. Pozew dotyczy wpisu na Facebooku po śmierci prezydenta Gdańska, w którym muzyk stwierdził, że to m.in. Rachoń jest moralnie odpowiedzialny za ten polityczny mord.

„Uważam, że to nie Owsiak powinien podać się do dymisji tylko szef TVP Jacek Kurski, odpowiedzialny za bezpardonowe ataki i szczucie na prezydenta Pawła Adamowicza. Napastliwi »reporterzy« tacy jak pan Sitek czy Rachoń spuszczeni ze smyczy przez Kurskiego są moralnie odpowiedzialni za ten polityczny mord” – napisał Krzysztof Skiba na Facebooku.

Słowa te najwyraźniej bardzo dotknęły dziennikarza TVP Michała Rachonia, który zdecydował się złożyć sądowy pozew przeciwko liderowi zespołu Big Cyc.

Zobacz także

Przypomnijmy, że Rachoń został przez kierownictwa swojej stacji zawieszony i odsunięty od prowadzenia dwóch programów. Ma to związek z wyemitowanym w TVP skandalicznym materiałem wyśmiewającym m.in. Jerzego Owsiaka i Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Zamach na Pawła Adamowicza

13 stycznia Pawła Adamowicza zaatakował nożem w centrum miasta 27-letni Stefan W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie następnego dnia zmarł.

Prokuratura postawiła Stefanowi W. zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Czyn ten jest zagrożony karą co najmniej 12 lat więzienia, 25 lat więzienia, a nawet dożywocia. Stefan W. nie przyznał się do jego popełnienia.

Zobacz także

Gdański sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Badanie krwi wykazało, że w momencie napaści Stefan W. nie był pod wpływem alkoholu. Prokuratura wystąpiła o przeprowadzenie badania psychiatrycznego mężczyzny.

RadioZET.pl/PAP/MP