Zamknij

Matura 2017 - angielski podstawowy i rozszerzony [ARKUSZE PP już online]

Redakcja
08.05.2017 14:00
Matura 2017 angielski odpowiedzi
fot. dobatv/YouTube

Matura 2017: język angielski - poziom podstawowy i rozszerzony. CKE właśnie opublikowało arkusze z części podstawowej egzaminu. Sprawdź u nas, jak Ci poszło!

Pisemna matura 2017 z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym odbywa się 8 maja. O 9.00 rozpoczęła się pierwsza część - podstawowa, do której podchodzi większość maturzystów. To angielski jest tym językiem nowożytnym, który zdający wybierają najczęściej.

Właśnie rozpoczęła się część rozszerzona oraz egzamin na poziomie dwujęzycznym, a w sieci CKE opublikowało arkusze poziomu podstawowego. Sprawdź je poniżej.

Matura 2017: angielski PP - arkusze

Matura 2017 z języka angielskiego na poziomie podstawowym trwała 120 minut. W trakcie egzaminu uczniowie zmagali się z ośmioma zadaniami. Sprawdzane były m.in. rozumienie ze słuchu i rozumienie tekstu czytanego. Uczniowie odpowiadali na pytania typu prawda/fałsz, a także czytali dłuższe teksty i wskazywali pasujące do nich stwierdzenia. Ważnym elementem egzaminu były wypowiedzi pisemne. Maturzyści pisali np. ogłoszenie o wyprzedaży oraz list do koleżanki z Anglii. Oto pełne arkusze CKE.

Język angielski - poziom podstawowy był łatwy?

W sieci pojawiły się komentarze maturzystów, którzy przyznają, że... było łatwo. Jeden z komentujących mówi: "Podstawa z angielskiego była prosta. Liczę na co najmniej 90 procent. Myślę, że będzie więcej". Ktoś inny dodaje, że "130 słów to na gimnazjalnym powinno być, a nie na maturze". Niektórzy żartują nawet, czy nie zostaną im odjęte punkty za zbyt długi tekst.

Jak poszedł maturzystom egzamin z angielskiego, przekonamy się wkrótce. Wyniki matur tradycyjnie pod koniec czerwca.

Matura 2017: harmonogram CKE. Sprawdź terminy egzaminów!

RadioZET.pl/SA