Zamknij

MEN o „Tęczowym Piątku”: Podobnie jak rok temu miał marginalny charakter

25.10.2019 18:01

Akcja o marginalnym charakterze – tak oceniło organizację „tęczowego piątku” Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do wydarzenia zachęcała organizacja społeczna Kampania Przeciw Homofobii.

Tęczowy piątek
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tęczowy Piątek został dziś organizowany w polskich szkołach po raz czwarty. Inicjatywa, mająca kształtować tolerancję i szacunek wobec uczniów LGBT nie miała poparcia MEN, znajduje ostrą krytykę ze strony rządu, czy Kościoła. Na organizację wydarzenia pozwalały sobie nieliczne placówki, głównie w dużych miastach.

Zobacz także

Koordynatorzy wydarzenia z Kampanii Przeciw Homofobii podkreślają, że to społeczność szkolna decyduje czy i w jakim zakresie zaangażuje się w jego organizację. Ludzie KPH nie jeździli po szkołach, nie prowadzili zajęć. 

Krytycznie nastawione do akcji MEN określiło tegoroczny „Tęczowy Piątek” mianem marginalnego. Analogicznie do tego sprzed roku.

Zobacz także

Akcja tzw. tęczowy piątek miała, podobnie jak w roku ubiegłym, marginalny charakter. Odnotowano pojedyncze przypadki zgłoszeń od rodziców, na które, każdorazowo, reagowali kuratorzy oświaty Anna Ostrowska, rzeczniczka prasowa MEN

Jak podkreśliła rzeczniczka MEN, resort zorganizował dziś w szkołach swoją akcję „Szkoła pamięta”. W faktycznej kontrakcji wzięło udział ponad 11 tys. szkół, placówek i przedszkoli. W resorcie nie kryją zadowolenia z sukcesu inicjatywy "zakorzenionej w polskiej tradycji". 

Niezwykle cieszy nas powodzenie tej inicjatywy. To pokazuje, że jest bardzo duże zapotrzebowanie i szczera chęć uczestnictwa młodych ludzi w akcjach, które są silnie zakorzenione w polskiej tradycji rzeczniczka MEN

RadioZET.pl/PAP