Zamknij

MEN komentuje protest nauczycieli. "Ministerstwo nie jest stroną sporu"

Redakcja
07.03.2017 22:25
Protest ZNP
fot. Agencja Gazeta

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie jest stroną sporu. Szanujemy nauczycieli i wspieramy ich - poinformował resort w komunikacie.

- Wprowadzamy zmiany, które mają na celu przeciwdziałanie niżowi demograficznemu, w wyniku którego w ostatnich latach pracę straciło ponad 45 tys. nauczycieli. Reforma edukacji pozwoli na zatrzymanie tej tendencji. W systemie pojawi się dodatkowych 5 tys. etatów - poinformował resort.

Przedstawiciele ministerstwa podziękowali pracownikom oświaty którzy aktywnie włączyli się w proces wdrażania reformy edukacji, brali udział w spotkaniach dotyczących wprowadzanych zmian i przekazywali swoje opinie i sugestie.

Anna Zalewska poinformowała, że nauczyciele zostaną przeszkoleni ze zmienionej podstawy programowej, a do szkół "trafi pakiet materiałów dotyczący podstawy programowej z komentarzem eksperckim".

Zobacz także

Ok. 100 osób, w tym nauczyciele , rodzice, związkowcy i politycy pikietowało we wtorek siedzibę MEN. Domagali się "natychmiastowego zatrzymania" reformy edukacji i zapowiadali strajki - 10  marca rodzicielski i 31 marca nauczycielski.

RadioZET.pl/PAP/MaAl