Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

MEN komentuje protest nauczycieli. "Ministerstwo nie jest stroną sporu"

07.03.2017 22:25
xxx wiadomosci

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie jest stroną sporu. Szanujemy nauczycieli i wspieramy ich - poinformował resort w komunikacie.

Protest ZNP fot. Agencja Gazeta

- Wprowadzamy zmiany, które mają na celu przeciwdziałanie niżowi demograficznemu, w wyniku którego w ostatnich latach pracę straciło ponad 45 tys. nauczycieli. Reforma edukacji pozwoli na zatrzymanie tej tendencji. W systemie pojawi się dodatkowych 5 tys. etatów - poinformował resort.

Przedstawiciele ministerstwa podziękowali pracownikom oświaty którzy aktywnie włączyli się w proces wdrażania reformy edukacji, brali udział w spotkaniach dotyczących wprowadzanych zmian i przekazywali swoje opinie i sugestie.

Anna Zalewska poinformowała, że nauczyciele zostaną przeszkoleni ze zmienionej podstawy programowej, a do szkół "trafi pakiet materiałów dotyczący podstawy programowej z komentarzem eksperckim".

Ok. 100 osób, w tym nauczyciele , rodzice, związkowcy i politycy pikietowało we wtorek siedzibę MEN. Domagali się "natychmiastowego zatrzymania" reformy edukacji i zapowiadali strajki - 10  marca rodzicielski i 31 marca nauczycielski.

RadioZET.pl/PAP/MaAl

Oceń