Zamknij

Nowa podstawa programowa dla szkół podstawowych. Czego uczeń dowie się o seksie?

Redakcja
04.07.2017 17:42
Nowa podstawa programowa dla szkół podstawowych. Czego uczeń dowie się o seksie?
fot. East News

Nauka naturalnego planowania rodziny i naprotechnologii oraz wzmacnianie procesu identyfikacji uczniów z własną płcią - tak wygląda nowa podstawa programowa wychowania do życia w rodzinie przygotowana przez resort oświaty. Środowisko specjalistów nie kryje oburzenia.

Reforma edukacji przeprowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości polegająca na likwidacji gimnazjów wymusiła powstanie nowej podstawy programowej. Czego będą się uczyć nasze dzieci? Opublikowano wytyczne dla szkół podstawowych. 

Zobacz także

Najwięcej emocji wzbudziły zapisy w ścieżce programowej wychowania do życia w rodzinie. Zadaniem szkół ma być m.in. wzmacnianie procesu identyfikacji z własną płcią.

- Identyfikacja płciowa jest sprawą wewnętrzną człowieka, a nie społeczną. Uważam, że do zadań szkoły nie należy jej ocenianie, ani próby wpływu na jej kierunek - ocenił na portalu gazeta.pl ginekolog dr Grzegorz Południewski.

Nowa podstawa programowa kładzie duży nacisk na prawo do życia, jak określono - od poczęcia do naturalnej śmierci. Uczniowie mają też wiedzieć, w jaki sposób medycyna pomaga w regulacji płodności. Mowa tu o antykoncepcji oraz leczeniu problemów związanych z płodnością. Ponadto nauczyciele uświadomią dzieci o ''argumentach biomedycznych, psychologicznych, społecznych i moralnych za inicjacją seksualną w małżeństwie".

RadioZET.pl/gazeta.pl/DG