Zamknij

MEN zapowiada podwyżki dla nauczycieli. Pierwsze w 2018 roku

Redakcja
28.04.2017 09:51
MEN zapowiada podwyżki dla nauczycieli. Pierwsze w 2018 roku
fot. MEN

W ciągu najbliższych trzech lat wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie o 15 procent - powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zapowiedziała, że szczegóły podwyżek zostaną rozpisane w założeniach do ustawy budżetowej.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Szefowa MEN uczestniczyła w Warszawie w siedzibie resortu w konferencji prasowej poświęconej aktualnemu stanowi wdrażania reformy edukacji, finansowaniu zadań oświatowych oraz rozwiązaniach dla nauczycieli. Jak przekazała decyzje ws. podwyżek podjęli już premier Beata Szydło i minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

- Zaczynamy od 2018 roku. To są bardzo duże pieniądze, bo to są pieniądze do subwencji oświatowej - powiedziała minister.

MEN zapowiedziało, że w drugiej połowie maja zostanie przekazany do uzgodnień projekt ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, która wprowadza zmiany w Karcie Nauczyciela. Anna Zalewska zapewniła, że już dziś wiadomo, iż wskutek reformy edukacji w systemie pojawi się 4,5 tysiąca miejsc pracy dla nauczycieli.

Szefowa MEN powiedziała, że resort pracuje jeszcze nad kwestiami dotyczącymi opieki stomatologicznej i posiłków dla dzieci.

- Chcielibyśmy by rok 2018/2019 był rokiem, kiedy każde dziecko w szkole podstawowej będzie mogło skorzystać w szkole z ciepłego posiłku – powiedziała. Poinformowała też o planach by „objąć opieką stomatologiczną polskie dzieci.

RadioZET.pl/PAP/DG