Zamknij

Oficjalnie: zmiany w MON. Trzech wiceministrów odchodzi, Błaszczak wręcza nominacje nowym

Redakcja
22.01.2018 10:49
MON
fot. Twitter/Ministerstwo Obrony

Bartosz Kownacki, Dominik Smyrgała i Bartłomiej Grabski odwołani z funkcji wiceministrów obrony narodowej. W ich miejsce nominowani zostali Sebastian Chwałek i Marek Łapiński.

Roszady personalne w Ministerstwie Obrony Narodowej, o których od jakiegoś czasu spekulowano zarówno w mediach, jak i w politycznych kuluarach, stały się faktem. Wspominał o nich m.in. Adam Bielan, który w poniedziałkowy poranek był gościem Radia ZET w porannej rozmowie Joanny Komolki.

Zobacz także

Ze stanowiskami wiceszefów resortu pożegnali się: Bartosz Kownacki, Dominik Smyrgała i Bartłomiej Grabski. Ich miejsce zajęli Sebastian Chwałek i Marek Łapiński. O wręczeniu im nominacji resort poinformował zarówno na swojej stronie internetowej, jak i na Twitterze:

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej sekretarzem stanu w MON został Tomasz Zdzikot, były współpracownik ministra Błaszczaka jeszcze z MSWiA.

Zobacz także

Jaki zakres kompetencji przypadnie w udziale nowym wiceministrom? „Sebastian Chwałek, sekretarz stanu w MON, będzie odpowiadał za modernizację armii i wojskową służbę zdrowia. Będzie też sprawował nadzór nad spółkami sektora zbrojeniowego. Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w MON, będzie nadzorował departament prawny, kwestie związane z teleinformatyką, infrastrukturą oraz wyższym szkolnictwem wojskowym. Marek Łapiński, podsekretarz stanu w MON, będzie odpowiedzialny za strategię obronną, budżet i sprawy socjalne” — czytamy na stronie MON.

Co z Kownackim?

Czym w takim razie będzie się teraz zajmować bliski współpracownik Macierewicza Bartosz Kownacki? Oficjalnie nie wiadomo, ale nieoficjalnie politycy związani blisko z Jarosławem Kaczyńskim twierdzą, że Kownacki może liczyć na jakąś posadę.

Nie wiadomo tylko, czy miałby objąć stanowisko w Kancelarii Premiera czy też np. w jakiejś spółce skarbu państwa. Sam Kownacki na razie milczy, chociaż do tej pory był raczej aktywny w kontaktach medialnych.

RadioZET.pl/mon.gov.pl/PAP/JoK/MP