Zamknij

Początek czystek w MON? Szef SKW odchodzi, w toku ponoć kolejne dymisje

Redakcja
12.01.2018 12:10
SKW
fot. East News

Po odejściu z MON ministra Antoniego Macierewicza szykuje się czystka w służbach. Ze stanowiska szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego odchodzi Piotr Bączek, jeden z najbliższych współpracowników Macierewicza. Bączek był współtwórcą SKW i członkiem komisji weryfikacyjnej.

Bączek będzie teraz pełnił rolę doradcy nowego szefa MON Mariusza Błaszczaka, a konkretnie zajmie się współpracą z podkomisją ds. katastrofy smoleńskiej. Tą komisją kierować ma teraz Antoni Macierewicz, a więc Bączek będzie współpracował ze swoim byłym szefem.

Zobacz także

Ale raczej nie można tego interpretować jako awansu dla szefa SKW. Według „Gazety Wyborczej” zagrożeni dymisją są też Mariusz Marasek - szef centrum eksperckiego Kontrwywiadu NATO i Sławomir Cenckiewicz - dyrektor Centralnego Archiwum Wojskowego. Mówi się też o tym, że w najbliższych dniach fala dymisji przetoczy się też przez zbrojeniowe spółki.

Nowym szefem SKW ma zostać generał Robert Jędrychowski, dobry znajomy Andrzeja Dudy z czasów studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prezydent mianował go w 2016 roku generałem.

Zobacz także

RadioZET.pl/MaG/MP