Doradca wiceministra kibicuje Le Pen. MON: To jej poglądy, nie nasze

Redakcja
27.04.2017 12:48
Doradca wiceministra kibicuje Le Pen. MON: To jej poglądy, nie nasze
fot. PAP/EPA

Prywatne poglądy doradczyni wiceministra Michała Dworczyka nie odzwierciedlają stanowiska kierownictwa MON, ani nie wpływają na jego prace -– oświadczył w czwartek resort w odpowiedzi na publikację "Faktu".

Gazeta w artykule "Doradca MON z poglądami Putina" napisała, że radna PiS na warszawskiej Woli, doradca wiceministra obrony Olga Semeniuk, "życzy zwycięstwa we Francji Marine Le Pen, jest za całkowitym rozwiązaniem Unii, a Brexit uważa za krok do realizacji tego celu". Przytoczyła wpis Semeniuk zamieszczony na Fecebooku w dniu wyborów prezydenckich we Francji. "Mało kto dzisiaj potrafi głośno powiedzieć, że UE powinna być całkowicie rozwiązana (...) Jestem zdecydowanym przeciwnikiem UE" -– głosi cytowany wpis.

Zagłosuj

Kto zostanie prezydentem Francji?

Liczba głosów:

W opublikowanym w czwartek oświadczeniu MON poinformowało, że Semeniuk pracowała w MON od 4 maja do 30 września 2016 r. na umowę zlecenie w zakresie "świadczenia usług analityczno-doradczych", a od 1 kwietnia br. pracuje na stanowisku doradcy sekretarza stanu Michała Dworczyka. - Zajmuje się organizacją pracy sekretariatu wiceministra, w szczególności prowadzeniem kalendarza spotkań. Jej prywatne poglądy na temat sytuacji politycznej w krajach Unii Europejskiej nie odzwierciedlają, a tym bardziej nie wpływają na pracę sekretariatu oraz kierownictwa MON -– zapewnił resort.

RadioZET.pl/PAP/MAAL