Zamknij

Wypadek na poligonie w Żaganiu. Ranni saperzy

05.10.2020 19:41
poligon w Żaganiu
fot. Natalia DOBRYSZYCKA/East News

Wypadek podczas ćwiczeń na poligonie w Żaganiu (woj. lubuskie). Rannych zostało dwóch żołnierzy z 1. Pułku Saperów z Brzegu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował w poniedziałek MON.

Żołnierze ranni na poligonie. "Podczas ćwiczeń na poligonie w Żaganiu rannych zostało dwóch żołnierzy z 1. Pułku Saperów z Brzegu. Obaj przebywają w szpitalu pod opieką lekarzy. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wojsko Polskie udzieli niezbędnej pomocy poszkodowanym żołnierzom" - czytamy na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej na Twitterze.

Zobacz także

MON: Saperzy ranni podczas ćwiczeń na poligonie w Żaganiu

Od 28 września do 9 października na poligonie w Żaganiu trwają szkolenia - wynika z informacji podanej na stronie internetowej 1. Pułku Saperów. Szkolą się pododdziały 1. Batalionu Inżynieryjnego, którym dowodzi ppłk Piotr Duda.

Jak informuje, 1. Pułk Saperów, "głównym celem szkolenia poligonowego jest podtrzymanie zdolności pododdziałów do realizacji zadań zgodnie z bojowym przeznaczeniem oraz doskonalenie nawyków bojowego zachowania się żołnierzy w warunkach zbliżonych do realnych działań na polu walki".

Ćwiczenia obejmują m.in. szkolenie strzeleckie, zajęcia z minerstwa oraz zapór inżynieryjnych, szkolenie na minach bojowych czy zajęcia zgrywające batalion.

Zobacz także

RadioZET.pl