Morawiecki latał wojskowymi samolotami. Ile nas to kosztowało? MON odpowiada posłowi PO

Redakcja
19.02.2018 13:22
CASA
fot. Wikimedia.Commons

Dwadzieścia dwa razy korzystał z wojskowych samolotów CASA Mateusz Morawiecki jako wicepremier. Jako premier lata już rządowym Embraerem. Informację o lotach Morawieckiego podał MON w odpowiedzi na interpelację posła Krzysztofa Brejzy z PO.

Przeloty te kosztowały 800 tysięcy złotych, ale współpracownicy Morawieckiego tłumaczą, że to nie wydatki, tylko oszczędność. Piloci wojskowych CAS muszą i tak wylatać te godziny w powietrzu i jest im podobno obojętne, dokąd, w jakim celu oraz z kim na pokładzie polecą.

Zobacz także

Ministerstwo Obrony Narodowej udostępniało więc pulę tych koniecznych przelotów Kancelarii Premiera. Wicepremier Morawiecki nie latał do domu do Wrocławia jak na przykład premier Beata Szydło do Małopolski. Wszystkie przeloty, które znalazły się na liście ujawnionej przez resort, mają uzasadnienie.

Przykładowo: 19 sierpnia ubiegłego roku Casa z Morawieckim poleciała z Warszawy do Wrocławia, ponieważ ówczesny wicepremier oraz minister rozwoju i finansów wmurowywał kamień węgielny pod fabrykę Mercedesa w Jaworze.

Była premier Beata Szydło w 2016 i 2017 roku korzystała z wojskowej CASY trzydzieści jeden razy (31) i kosztowało to podatników około 2 miliony złotych.

Zobacz także

RadioZET.pl/MaG/MP