Zamknij

MON grozi posłom Platformy pozwem. Chodzi o Caracale

Redakcja
09.05.2017 08:01
MON grozi posłom Platformy pozwem. Chodzi o Caracale
fot. PAP

MON złoży zawiadomienie o fałszywych zarzutach Platformy Obywatelskiej w sprawie przetargu na śmigłowce - czytamy w komunikacie Ministerstwa Obrony Narodowej. Sprawa dotyczy przetargu na śmigłowce Caracal. Platforma Obywatelska uważa, że pokazując dokumenty przetargu Wacławowi Berczyńskiemu, Kazimierzowi Nowaczykowi i Bartłomiejowi Misiewiczowi, przekroczono uprawnienia i złamano tajemnicę służbową. Partia opozycyjna chce zawiadomić prokuraturę. 

MON uważa, że te dokumenty przeglądały osoby uprawnione, posiadające odpowiednie pełnomocnictwa wydane przez ministra Macierewicza. Miał on wyrazić pisemną zgodę na dostęp do informacji niejawnych o klauzulach "tajne" lub "ściśle tajne". Ponadto restort utrzymuje, że wcześniej wobec Berczyńskiego, Nowaczyka i Misiewicza Służba Kontrwywiadu przeprowadziła poszerzone postępowanie sprawdzające. 

Ministerstwo uważa, że pismo, które chcą złożyć posłowie Platformy, będzie fałszywym zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa. 

MON podkreśla, że żadna ze wskazanych osób nie miała dostępu do dokumentacji offsetowej, ani nie brała udziału w rozmowach na ten temat.

RadioZET.pl/lk, KM