Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

MPK: jeśli biletomat nie działa, pasażer musi opuścić pojazd. Inaczej mandat

27.10.2017 17:30
xxx wiadomosci

Pasażerowie korzystający z łódzkiej komunikacji miejskiej są oburzeni faktem, że niedziałający biletomat zmusza ich do opuszczenia pojazdu. Łodzianie mogą tylko pozazdrościć pozostałym miastom, gdyż np. w Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu sytuacja jest zgoła odmienna.

MPK: jeśli biletomat nie działa, pasażer musi opuścić pojazd. Inaczej mandat fot. Archiwum RadioZET.pl
Zagłosuj

Czym częściej podróżujesz?

Aby nie dostać mandatu, trzeba natychmiast skasować bilet. Gdy pasażer chciałby nabyć najpierw bilet w biletomacie, a ten okazałby się nieczynny, może mieć problem. W ciągu dosłownie kilku sekund musi opuścić pojazd. Jeśli nie zdąży – naraża się na mandat. Mieszkańcy Łodzi są tym faktem oburzeni, nie kryjąc tego w komentarzach w sieci.

Najpierw bilet, potem miejsce

Nowe przepisy nie ułatwią łodzianom życia. – Jeśli chwilowo biletomat nie działa, na podstawie obowiązujących przepisów uchwalonych przez Radę Miejską, awaria biletomatu nie jest podstawą do tego, aby pasażer kontynuował podróż bez ważnego biletu – komentuje Sebastian Grochala, rzecznik tamtejszego MPK.

Inne niekorzystne zmiany

Ponadto uchwała łódzkich radnych wprowadza inne niekorzystne dla pasażerów MPK zmiany. – Kontroler może ukarać podróżnego, który szuka biletu w torbie, próbuje znaleźć wolne miejsce do siedzenia lub ustawia bagaż w tramwaju, bo pierwszą czynnością pasażera ma być skasowanie biletu – czytamy w „Dzienniku Łódzkim”.

RadioZET.pl/Dziennik Łódzki/strz

Oceń