MPK: jeśli biletomat nie działa, pasażer musi opuścić pojazd. Inaczej mandat

Redakcja
27.10.2017 17:30
MPK: jeśli biletomat nie działa, pasażer musi opuścić pojazd. Inaczej mandat
fot. Archiwum RadioZET.pl

Pasażerowie korzystający z łódzkiej komunikacji miejskiej są oburzeni faktem, że niedziałający biletomat zmusza ich do opuszczenia pojazdu. Łodzianie mogą tylko pozazdrościć pozostałym miastom, gdyż np. w Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu sytuacja jest zgoła odmienna.

Zagłosuj

Czym częściej podróżujesz?

Liczba głosów:

Aby nie dostać mandatu, trzeba natychmiast skasować bilet. Gdy pasażer chciałby nabyć najpierw bilet w biletomacie, a ten okazałby się nieczynny, może mieć problem. W ciągu dosłownie kilku sekund musi opuścić pojazd. Jeśli nie zdąży – naraża się na mandat. Mieszkańcy Łodzi są tym faktem oburzeni, nie kryjąc tego w komentarzach w sieci.

Najpierw bilet, potem miejsce

Nowe przepisy nie ułatwią łodzianom życia. – Jeśli chwilowo biletomat nie działa, na podstawie obowiązujących przepisów uchwalonych przez Radę Miejską, awaria biletomatu nie jest podstawą do tego, aby pasażer kontynuował podróż bez ważnego biletu – komentuje Sebastian Grochala, rzecznik tamtejszego MPK.

Inne niekorzystne zmiany

Ponadto uchwała łódzkich radnych wprowadza inne niekorzystne dla pasażerów MPK zmiany. – Kontroler może ukarać podróżnego, który szuka biletu w torbie, próbuje znaleźć wolne miejsce do siedzenia lub ustawia bagaż w tramwaju, bo pierwszą czynnością pasażera ma być skasowanie biletu – czytamy w „Dzienniku Łódzkim”.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik Łódzki/strz