Zamknij

MSWiA chce zabrać Wojtunikowi mieszkanie. "Ciąg zdarzeń nękających naszą rodzinę"

16.02.2022 08:56
Paweł Wojtunik
fot. PAP

Należący do MSWiA Zarząd Zasobów Mieszkaniowych chce zabrać Pawłowi Wojtunikowi mieszkanie służbowe - ustalił dziennikarz śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski. Były szef CBA uważa, że wpisuje się to w ciąg zdarzeń nękających jego rodzinę.

W połowie stycznia Paweł Wojtunik otrzymał pismo z Zarządu Zasobów Mieszkaniowych, z którego wynika, że wszczęto kontrolę w sprawie mieszkania, które wynajmuje na warszawskich Kabatach. Były szef CBA ma tam od 2008 roku ponad 60-metrowe mieszkanie służbowe

"W nawiązaniu do Pana wypowiedzi medialnych, z których wynika, że od kilku lat przebywa Pan za granicą, w związku z obowiązkami spoczywającymi na Zarządcy lokalu określonymi w art. 10 pkt. 3 Umowy najmu ( kontrola sposobu wykorzystania przedmiotu najmu ) zwracam się z prośbą o informacje czy nadal zamieszkuje Pan w lokalu. (...) Wzywam do udzielenia informacji w ciągu 7 dni" - napisał Dyrektor Zarządu Zasobów Mieszkaniowych MSWiA.

MSWiA chce zabrać Wojtunikowi mieszkanie służbowe

Były szef CBA Paweł Wojtunik odpisał, że choć pracuje na etacie jako doradca UE przy premierze Mołdawii, to zamieszkuje też w Warszawie. Odwiedza rodzinę przy każdej możliwej okazji. Uprawnionymi do zamieszkiwania lokalu na Kabatach są też jego żona i córka. Wojtunik podkreśla, że nigdy nie naruszył warunków umowy najmu.

"Muszę wyrazić zdumienie faktem ponadstandardowego zainteresowania moją osobą, gdyż chyba rzadko się zdarza, aby wynajmujący monitorował i analizował wystąpienia medialne najemcy lokalu mieszkalnego" - czytamy w piśmie Wojtunika do ZZM MSWiA.

- Pismo z administracji wpisuje się w ciąg zdarzeń nękających naszą rodzinę. Biorąc pod uwagę, komu podlega Zarząd Zasobów Mieszkaniowych, czyli MSWiA, nie wierzymy w przypadkowość tego pisma. Najbardziej doświadczeni mieszkańcy naszego osiedla nie pamiętają i nie znają takich praktyk - mówi Radiu ZET Paweł Wojtunik.

RadioZET.pl/ Mariusz Gierszewski

C