W czwartek rozmowy mundurowych z ministrem. Jest zaproszenie do MSWiA

Redakcja
07.11.2018 17:41
W czwartek rozmowy mundurowych z ministrem. Jest zaproszenie do MSWiA
fot. PAP

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński zaprosił na czwartek na godzinę 11.00 przedstawicieli Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych podległych MSWiA. Spotkanie odbędzie się w siedzibie ministerstwa – poinformowało MSWiA w komunikacie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Od lipca trwa protest policjantów, do których dołączyli funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Celno-Skarbowej. Początkowo związkowcy domagali się podwyżek o 650 zł, powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego i odmrożenia waloryzacji pensji. Później NSZZ Policjantów informował o gotowości do ustępstw, m.in. w sprawie powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego.

Przed 1 listopada policjanci zaczęli masowo brać zwolnienia lekarskie.

Zobacz także

Jednak zdaniem przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafała Jankowskiego nie jest to element akcji protestacyjnej i związek nie wzywał do takiej formy protestu.

Rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka poinformował, że w całym kraju na L4 może przebywać nawet kilkanaście procent funkcjonariuszy.

Zobacz także

We wtorek komendant główny policji zadecydował, że funkcjonariusze, którzy będą pełnili służbę 11 listopada w Warszawie, powinni być za to docenieni i dostaną nagrody po tysiąc złotych.

RadioZET.pl/PAP/JŚ