Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

MSZ wysyła list do polskich ambasad. Zaleca pokaz „Smoleńska”

13.02.2018 09:17
xxx wiadomosci

Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozesłało do polskich ambasad na całym świecie list, w którym sugeruje, w jaki sposób upamiętnić rocznicę katastrofy smoleńskiej — donosi „Rzeczpospolita”. Zaleca m.in. pokaz filmu „Smoleńsk”. 

Smoleńsk fot. Wojciech Stróżyk/East News

Jak informuje dziennik, w dokumencie rozesłanym do polskich placówek dyplomatycznych znajdują się wskazówki na temat tego, w jaki sposób należałoby obchodzić 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Jedną z wyraźnych sugestii jest organizacja pokazów dwóch filmów: „Smoleńska” Antoniego Krauze oraz „W imię honoru” w reżyserii Anety Gargas. 

Resort dał placówkom czas do 20 lutego na ustosunkowanie się do sprawy. To nie pierwsza próba wypromowania „smoleńskiej” twórczości filmowej — obraz Krauzego był już wyświetlany w polskich ambasadach, m.in. w Berlinie. 

A jakie będą koszty tego przedsięwzięcia? „Będą to działania bezkosztowe lub pokrywane z bieżących budżetów placówek, względnie przez podmioty z placówkami współpracujące” — taką odpowiedź otrzymała z ministerstwa redakcja „Rz”. 

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/MP

Oceń