Zamknij

Polskie ambasady a współpraca z WOŚP. Ministerstwo komentuje doniesienia

Redakcja
04.01.2018 14:36
Polskie ambasady a współpraca z WOŚP. Ministerstwo komentuje doniesienia
fot. East News

MSZ przeciwko WOŚP? W internecie krążą pogłoski, jakoby placówki dyplomatyczne RP otrzymały polecenie, by nie angażować się w finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie wspierać działalności sztabów, nie użyczały pomieszczeń. Doniesienia postanowiliśmy zweryfikować u źródła. 

Od raza w środę w internecie krążą pogłoski, jakoby MSZ chciało zniechęcić placówki dyplomatyczne do angażowania się w pomoc WOŚP. "Placówki dyplomatyczne RP otrzymały polecenie, by nie angażowały się w finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nie wspierały działalności sztabów, nie użyczały pomieszczeń. Ambasadorzy – by nie obejmowali licytacji honorowymi patronatami" - głosi post na Twitterze, który oburzył internautów. 

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy MSZ. 

komunikat1

MSZ stanowczo zaprzecza tym doniesieniom. "Nieprawdą jest, że resort spraw zagranicznych wydał wspominane w przestrzeni publicznej polecenie placówkom zagranicznym nieangażowania się w  pomoc w realizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Placówki zagraniczne mogą udzielać pomocy temu projektowi, jeśli o takie wsparcie zwrócą się obywatele polscy" - czytamy w odpowiedzi Biura Prasowego. Przedstawiciele MSZ zaznaczyli, że "Wszystkie działania jednak winny mieścić się w ramach obowiązującego reżimu prawnego związanego z wykonywaniem funkcji dyplomatycznych lub konsularnych". 

Resort ten sam komunikat opublikował też na swojej stronie internetowej.

RadioZET.pl/KM