Zamknij

Maciej Aleksiuk nie żyje. Policja szuka sprawcy pobicia i publikuje jego zdjęcie

03.12.2020 18:34
Maciej Aleksiuk nie żyje. Policja szuka sprawcy pobicia
fot. wroclaw.policja.gov.pl

Maciej Aleksiuk, 20-letni piłkarz klubu Granit Roztoka, został znaleziony martwy w Odrze. Przed śmiercią został pobity – ustaliła policja. Teraz funkcjonariusze publikują wizerunek sprawcy napaści i proszą o pomoc w namierzeniu go.

Maciej Aleksiuk - młody, utalentowany piłkarz, lider Granitu Roztoka (zespołu występującego w lidze okręgowej) - zaginął w nocy z 25 na 26 września. Mężczyzna wracał wtedy z dyskoteki X-Demon we Wrocławiu. Szerokim echem odbiły się poszukiwania 20-latka, które trwały kilka dni. Pomimo początkowej nadziei na odnalezienie piłkarza żywego, jego ciało jakiś czas później znaleziono w Odrze. Okoliczności jego śmierci jednak pozostawały niejasne, a w sprawie zostało wszczęte śledztwo. Policja ustaliła, że zanim młody mężczyzna znalazł się w rzece, został pobity. Wykazała to sekcja zwłok. Funkcjonariusz obecnie analizują cały zapis z kamer monitoringu klubu oraz miejsc, gdzie 20-latek mógł wtedy przebywać.

Zobacz także

"Z głębokim żalem zawiadamiamy, że ciało zaginionego Maćka zostało dziś odnalezione. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomagali w poszukiwaniach oraz udostępniali posty w sprawie Maćka. Spoczywaj w pokoju Przyjacielu..." – taki komunikat zamieszczono na Facebooku klubu Granit Roztoka po tragicznym odkryciu w rzece. Ciało 20-letniego Macieja Aleksiuka zostało zauważone przez wędkarzy.

Maciej Aleksiuk nie żyje. Policja publikuje zdjęcie sprawcy pobicia

Wrocławska policja opublikowała zdjęcia domniemanego współsprawcy pobicia 20-letniego piłkarza. Zdaniem funkcjonariuszy, osoba ta może mieć związek ze sprawą. „Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto prowadzą postępowanie dotyczące pobicia mężczyzny, do którego doszło pod koniec września br. w jednym z klubów muzycznych we Wrocławiu” – napisano na Twitterze dolnośląskiej policji.

Policja publikuje zdjęcie sprawcy pobicia 20-letniego Macieja Aleksiuka
fot. wroclaw.policja.gov.pl
Policja publikuje zdjęcie sprawcy pobicia 20-letniego Macieja Aleksiuka
fot. wroclaw.policja.gov.pl
Policja publikuje zdjęcie sprawcy pobicia 20-letniego Macieja Aleksiuka
fot. wroclaw.policja.gov.pl

Policja jednocześnie apeluje do wszystkich osób, które mogą pomóc namierzyć podejrzanego. "Osoby posiadające informacje na temat mężczyzny, którego wizerunek widoczny jest na fotografiach, proszone są o kontakt telefoniczny z funkcjonariuszem prowadzącym czynności pod numerem 602-776-858 w godzinach 8:00 – 20:00 lub osobiście na Komisariacie Policji Wrocław Stare Miasto" – czytamy w komunikacie wystosowanym przez funkcjonariuszy.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Dolnośląska Policja/Twitter/wroclaw.policja.gov.pl

C