Zamknij

Chwalił Rosję i Putina. Senator Platformy zawieszony

Redakcja
07.09.2018 22:06
Maciej Grubski. Senator PO zawieszony po wywiadzie dla Sputnika
fot. Piotr Kamionka/REPORTER/East News

Senator Maciej Grubski został zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej. Ta decyzja ma związek z wywiadem, którego udzielił rosyjskiemu portalowi Sputnik, w którym wyrażał szacunek pod adresem prezydenta Rosji Władimira Putina.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Senator Maciej Grubski udzielił w środę wywiadu portalowi Sputnik. - Mam pełen szacunek do prezydenta Rosji i jestem pod ogromnym wrażeniem tego człowieka - tak polityk oceniał prezydenta Putina.

Zobacz także

Grubski powiedział także, że jest przeciwnikiem wspierania Ukrainy w sporze z Rosją.

- Wymyśliliśmy sobie wtedy, że wspierając Ukrainę będziemy mieli bufor bezpieczeństwa w stosunku do Rosji. Moim zdaniem tak nie jest, dlatego żeUkraina jest teraz rozchwianym państwem z ogromem problemów, z których prędko nie wyjdzie - ocenił.

Senator w wywiadzie odniósł się także do sojuszu z USA.

- Wytwarzając atmosferę wrogości w stosunku do Rosji niczego nie zyskujemy, a jedynie na tym tracimy, głównie gospodarczo. Za wszelką cenę chcemy zachować sojusz z Ameryką (...) Jeżeli mamy kupować dzisiaj ropę czy gaz od Saudów czy Amerykanów, które są droższe niż ropa i gaz rosyjski, to trzeba się poważnie zastanowić jaki jest w tym interes Polaka. Wychodzi na to, że żaden, bo każdy Polak dokłada do droższego paliwa. A więc każdy Polak dopłaca swoje pieniądze za wrogą postawę wobec Rosji - – ocenił senator.

Rzecznik ds. dyscypliny PO Łukasz Abgarowicz powiedział, że w związku z wywiadem udzielonym Sputnikowi, Grubski został zawieszony w prawach członka partii. - To jest wywiad, w moim przekonaniu, skandaliczny - ocenił.

Zobacz także

Abgarowicz podkreślił, że słowa senatora nie są stanowiskiem Platformy.

- To jest prezentowanie punktu widzenia szkodliwego dla racji stanu Polski. To jest skrajna nieodpowiedzialność - po pierwsze - prezentowanie takich przekonań, a po drugie robienie takiego idiotyzmu, będąc parlamentarzystą, że rozmawia się ze Sputnikiem, czyli propagandową tubą Putina, która usiłuje robić demontaż opinii w Polsce - mówił rzecznik.

Do tej pory nie udało się uzyskać komentarza senatora Grubskiego.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD