Zamknij

Maciej Hagowski nie żyje. Ratownik medyczny brał udział w misji na Antarktydę

Magdalena Barszczak
01.09.2020 08:30
Maciej Hagowski
fot. Facebook.com/NieZMojejKaretki

Maciej Hagowski nie żyje. Pochodzący z Zakopanego uczestnik 44. polskiej ekspedycji na Antarktydę od kilkunastu dni borykał się z chorobą.

Maciej Hagowski nie żyje. O śmierci ratownika medycznego poinformował serwis "To nie z mojej karetki". 

Zobacz także

Maciej Hagowski nie żyje. Zakopiańczyk brał udział w misji na Antarktydę

Maciej Hagowski od listopada 2019 roku był członkiem 44. polskiej ekspedycji na Antarktydę. Zanim tam trafił, pracował w Zespole Ratownictwa Medycznego w Zakopanem. Mężczyzna przegrał walkę z chorobą, która okazała się silniejsza. 

Jak informują koledzy mężczyzny ze stacji polarnej im. H. Arctowskiego - ratownik zmarł na skutek choroby, z którą borykał się przez ostatnie kilkanaście dni

- poinformowano w komunikacie grupy TNZMK na Facebooku.

Zawsze miły, pomocny, "pierwszy w działaniu i decydowaniu". Był człowiekiem postawnym, dlatego przyjaciele nazywali go "Hagrid", na cześć bohatera powieści "Harry Potter".

Ekipa "To nie z mojej karetki" z wdzięcznością wspomina pracę zakopiańczyka.

"Chcielibyśmy też wspomnieć o ekipie polarników, którzy z wielkim heroizmem próbowali ratować naszego kolegę. Członkowie ekspedycji za pomocą videorozmowy konsultowali się z ratownikami z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w trakcie prowadzenia resuscytacji. Zakładali wkłucie doszpikowe, stosowali rurki Igel, podłączali defibrylator. Niestety, czasem pomimo wszystkich podjętych działań, nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Jesteście bohaterami!" - napisali.

Zobacz także

RadioZET.pl/Facebook.com/ToNieZMojejKaretki