Zamknij

Maciej Orłoś obejrzał nowe ''Wiadomości'' i zdecydował się na mocny wpis!

Redakcja
15.08.2017 17:51
Maciej Orłoś obejrzał nowe ''Wiadomości'' i zdecydował się na mocny wpis!

- Długo pracowałem w TVP za czasów różnych ekip i różnie bywało, ale nie przyszło mi do głowy, że kiedykolwiek w wolnej Polsce w telewizji publicznej zobaczę tak ordynarną propagandę - pisze  były dziennikarz Telewizji Polskiej. W swoim społecznościowym wpisie nie przebiera w słowach i dosadnie komentuje kolejną rewolucję na Woronicza. 

W sobotę na Twitterze cała Polska dowiedziała się o zmianie na stanowisku redaktora naczelnego serwisu informacyjnego Jedynki. Decyzja o odwołaniu Marzeny Paczuskiej - dotychczasowej szefowej ''Wiadomości'', wywołała spore zaskoczenie. Do sprawy odniósł się Maciej Orłoś, który przez 25 lat był dziennikarzem TVP.

''Obejrzałem właśnie fragment programu - o Trybunale Konstytucyjnym i Sądzie Najwyższym. To był prawdziwy thriller - podróż do przeszłości. Ten materiał był w 100% w stylu Dziennika Telewizyjnego: nagonka na konkretną osobę, poniżanie jej, oskarżanie etc z użyciem wypowiedzi kilku osób, ale tylko z jednej strony. Druga strona - ta oskarżana - nie dostała szansy w tym materiale...'' - pisze.

Zobacz także

Były gospodarz ''Teleexpressu'' wspomniał lata swojej pracy na Woronicza. ''Długo pracowałem w TVP, za czasów różnych ekip i różnie bywało, ale nie przyszło mi do głowy, ze kiedykolwiek w wolnej Polsce w telewizji publicznej zobaczę tak beznadziejną, ordynarną propagandę'' - zakończył. 

Jako pierwszy informację o planowanym zwolnieniu szefowej ''Wiadomości'' podał portal mediainside.pl. Rozmówca serwisu ujawnił, że powodem zwolnienia Paczuskiej było niewykonywanie poleceń Kurskiego i brak współpracy z kierownictwem TAI. Nowym szefem serwisu informacyjnego TVP1 został Jarosław Olechowski. 

RadioZET.pl/DG