Zamknij

Nie żyje aktor Maciej Zabielski. Grał m.in. w "Świecie według Kiepskich"

06.12.2021 23:47
śmierć
fot. Shutterstock.com

Maciej Zabielski nie żyje. Aktor występujący w filmach, serialach, a także na deskach teatru miał 64 lata. Widzowie znają go m.in. z kreacji, jaką stworzył w "Świecie według Kiepskich".

Maciej Zabielski był aktorem charakterystycznym. Wyróżniał się fizjonomią - miał 120 cm wzrostu. Niezapomniane kreacje stworzył m.in. w filmach "Złoto dezerterów", "Hiszpanka" czy "Chaos".

Szersze grono widzów może kojarzyć Macieja Zabielskiego z serialem "Świat według Kiepskich", w którym wcielał się w różne postaci w odcinkach „Śnięta królewna”, „Browary Hills” czy „Krwawy sport”. Występował także gościnnie w serialu "Kryminalni".

Maciej Zabielski nie żyje. "Niskorosły gigant"

O śmierci Macieja Zabielskiego poinformował Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, z którym przez kilkadziesiąt lat był związany.

"Dotarła dziś do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko czterech dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiający się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należący do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego" - poinformowano w poniedziałek w komunikacie, który udostępniono również na Facebooku.

Aktora wspomniał także krytyk Maciej Nowak. "Dziś zmarł Maciej Zabielski, aktor teatrów poznańskich, współpracujący również m.in. z Teatrem Wybrzeże. Niskorosły gigant" - napisał.

Maciej Zabielski debiutował w Teatrze Nowym w 1983 roku w spektaklu "Koniec Europy" Janusza Wiśniewskiego. Artysta zagrał również m.in. w "Lobotomobilu" oraz "Bestii" w jego reżyserii, a także w sztuce "Obsługiwałem angielskiego króla" w reżyserii Piotra Cieślaka. "W ostatnich latach widzowie mogli oglądać go w roli Złego Pana w "Dziadach" w reżyserii Radosława Rychcika" - czytamy w poście Teatru Nowego.

RadioZET.pl

C