Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tak Macierewicz sam podsumował swoją pracę: Polacy bezpieczni pierwszy raz od dziesięcioleci

09.01.2018 16:52
xxx wiadomosci

- Po raz pierwszy od dziesięcioleci Polacy mogli powiedzieć, że czują się bezpieczni - tak Antoni Macierewicz pożegnał się z MON.

Tak Macierewicz sam podsumował swoją pracę: Polacy bezpieczni pierwszy raz od dziesięcioleci fot. PAP

- Jedną z istotnych decyzji, która przekonała naród, że Wojsko Polskie jest nie od parady, ale od walki i obrony, jest przesunięcie sił na Wschód, gdzie grozi nam prawdziwie niebezpieczeństwo, nie było łatwo ją zrealizować - mówił odchodzący szef MON.

Macierewicz odniósł się także bezpośrednio do żołnierzy.

Zagłosuj

Popierasz decyzję o dymisji Antoniego Macierewicza?

- Macie tworzyć jedną zgodną drużynę: wojsko polskie, armię, która zawsze będzie broniła Polski. Dziękuję wam, polskim żołnierzom - powiedział.

Jak dodał, zmiany były możliwe dzięki "wielkiemu wysiłkowi narodu polskiego, który zmaterializował się podczas wyborów w 2015 roku". Te zmiany to, według ministra, "uczynienie polskiej armii kompletną i związaną z narodem".

- Wszyscy wiemy, że nawet najlepsza broń nie pozwoli ochronić ojczyzny, jeśli nie będzie ducha walki, a ten rodzi się z patriotyzmu, z powiązania między narodem a wojskiem. To właśnie Wojska Obrony Terytorialnej sprawiły, że wojsko ma tak wielkie zaufanie społeczne - powiedział.

RadioZET.pl/maal

Oceń