Macierewicz: Polska nie wycofuje się z Eurokorpusu

Redakcja
28.03.2017 20:40
Macierewicz: Polska nie wycofuje się z Eurokorpusu
fot. PAP

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zaprzeczył we wtorek, by Polska miała wycofać się z Eurokorpusu. Wcześniej doniesienia medialne na ten temat zdementował wiceszef MON Bartosz Kownacki i rzecznik rządu Rafał Bochenek.

"Nie jest prawdą, że PL wycofuje się z #Eurokorpusu" -– napisał szef MON na Twitterze, odnosząc się do informacji agencji AFP, która podała, że Polska chce się wycofać z Eurokorpusu w ciągu trzech lat.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET
Rzecznik wielonarodowej jednostki ze sztabem w Strasburgu Vicente Dalmau powiedział AFP, że Polska postanowiła wycofać się z Eurokorpusu w ciągu trzech lat. Wycofanie się Polski, która jest państwem stowarzyszonym, "jest decyzją polskiego rządu" i zacznie obowiązywać "najpóźniej za trzy lata" - powiedział Dalmau.

Zobacz także

W późniejszej depeszy AFP Dalmau oświadczył, że "polski rząd postanowił uchylić decyzję poprzedniego rządu w sprawie zostania państwem ramowym Eurokorpusu i pozostać państwem stowarzyszonym". Według rzecznika jednostki decyzja władz w Warszawie w tej sprawie zapadła kilka miesięcy temu.
Wiceminister obrony Bartosz Kownacki oświadczył, że nie ma tematu wycofania się Polski z Eurokorpusu. Doniesienia AFP zdementował też rzecznik rządu Rafał Bochenek.

RadioZET.pl/PAP/MaAl